رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان تشریح کرد:

طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

۷ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر : 1869
دنیای اقتصاد- رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان گفت: از مجموع 21 هزار و 664 نفر ثبت نامی وام ازدواج در شعب بانک ملی استان، با گذشت دو هفته از آغاز طرح پرداخت ضربتی وام ازدواج، شش هزار و 664 نفر وام ازدواج دریافت کرده‌اند

حسن مونسان تصریح کرد: برای هر نفر تا سقف 100 میلیون ریال و برای اقشار ایثارگر، هر فرد 200 میلیون ریال با بازپرداخت 48 ماهه وام پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون 15 هزار و 211 نفر به بانک ملی استان معرفی‌شده‌اند خاطرنشان کرد: 8 مورد برای تسهیل دریافت وام برای زوجین در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: اول این که یک ضامن برای دریافت این تسهیلات کفایت می‌کند. همچنین یارانه بگیرها نیز می‌توانند بر اساس دستورالعملها، یارانه خود را به‌عنوان ضمانت در اختیار بانک قرار دهند.کارکنان رسمی و پیمانی نیز می‌توانند با ارائه گواهی کسر از حقوق از محل کار خود به‌عنوان ضمانت، تسهیلات را دریافت کنند، دارندگان گواهی کسب معتبر را که در لیست سیاه بانک مرکزی نباشند نیز به‌عنوان ضامن قبول خواهیم کرد و حتی در مناطق روستایی نیز که زوجین توانایی تأمین ضامن را ندارند درصورتی‌که شورای آن روستا اعتبار زوجین را تایید کند، وام ازدواج را دریافت می‌کنند. وی بابیان این که کل منابع قرض‌الحسنه شعب بانک ملی استان  شش هزار و 875 هزار میلیارد ریال است ادامه داد:  تاکنون از این میزان، پنج هزار و 950 میلیارد ریال یعنی 10 درصد بالاتر از مصوبه بانک مرکزی و حدود 90 درصد تسهیلات را پرداخت کرده‌ایم.

.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۷ شهریور ۱۳۹۶, ۱۲:۰۸


نظر سنجی دنیای اقتصاد

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها