استقبال دولت عمان از تولید مشترک با کارآفرینان خراسان رضوی

۱۰ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 1979
دنیای اقتصاد- مدیر سرمایه‌گذاری صنعتی اداره جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات عمان از آمادگی کامل این کشور برای تولید مشترک با صنعتگران خراسانی خبر داد و گفت: دولت عمان از صنعتگران و تجار ایرانی برای سرمایه‌گذاری و احداث واحدهای تولیدی و تجاری در عمان استقبال می‌کند .

علیا بنت‌سالم در دیدار با هیات صنعتی اعزامی خراسان رضوی متشکل از روسای سازمان و خانه صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیران واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: معافیت مالیاتی ۵ ساله، تخفیف در هزینه برق و سوخت و تسهیلات بانکی با نرخ بسیار پایین، معافیت دائم از مالیات بر درآمد اشخاص از جمله تسهیلات پیش‌بینی شده برای سرمایه‌گذاران ایرانی است .

وی تصریح کرد: آماده گسترش همکاری صنعتی در 10 منطقه صنعتی و سه منطقه آزاد با همتایان خراسانی هستیم .

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز با اشاره به اهداف هیات اعزامی استان گفت: ماموریت این هیات معرفی محصولات تولیدکنندگان ایرانی به منظور توسعه روابط، افزایش حجم صادرات غیرنفتی و ارتقا سطح مبادلات تجاری به عمان در قالب بازدید از مرکز تجارت ایرانیان است .

حسن حسینی تصریح کرد: با افتتاح این مرکز چشم‌انداز مناسب تجاری را در روابط تجاری بین دو کشور شاهد خواهیم بود و تولیدکنندگان خراسانی فرصت مناسبی برای عرضه کالا و خدمات خود در کشور عمان خواهند داشت.

گفتنی است این مرکز مجهز که به کانونی برای صادرات کالاهای برتر ایرانی تبدیل خواهد شد، ۵ هزار مترمربع وسعت داشته و دارای امکاناتی چون انبار، خطوط ارتباطی، محل اسکان، ترانسپورت، ترخیص و تحویل کالا، دفاتر تجاری و سایر امکانات لازم است.

این هیات همچنین  در دیدار با مدیر توسعه اقتصادی منطقه آزاد دقم عمان چگونگی سرمایه گذاری مشترک صنعتی را بررسی کردند.

دنیای اقتصاد خراسان آخرین ویرایش : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۱۳:۲۴


نظر سنجی دنیای اقتصاد

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها