کمبود حدود ۲۵۰۰ سرای دانشجویی در کشور

۶ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر : 2399
قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بالغ بر ۵ هزار سرای دانشجویی در کشور نیاز است که هم اکنون کمبود حدود ۲۵۰۰ سرا را داریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، عباس قنبری قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم رونمایی از سامانه جامع مدیریت سرا‌های دانشجویی غیردولتی و خودگردان، گفت: نیازمان در بحث سرا‌های دانشجویی برای ۳.۵ میلیون دانشجو بالغ بر ۵ هزار سرای دانشجویی در کشور بوده و هم‌اکنون کمبود حدود ۲۵۰۰ سرا را داریم.
او تصریح کرد: ما باید بدانیم که بزرگترین سرمایه کشور جوانان هستند و حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر بزرگ خراسانی در ابیات اشعار خود بار‌ها به این موضوع اشاره کرده است و در سرا‌های دانشجویی باید دانشجویان ساکن در این سرا‌ها علوم و دانش خود را به یکدیگر آموزش دهند و در این مسیر از یکدیگر سبقت بگیرند تا تمامی دانشجویان از علوم و دانش‌های مختلف برخوردار شوند.


قائم مقام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از ابتدای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خوابگاه‌های دانشجویی تغییر نام خواهد داشت و با عنوان سرای دانشجویی به دانشجویان ارائه خدمت خواهد داشت؛ علت تغییر نام به این دلیل بوده که دانشجو می‌خواهد حداقل ۴ سال در این مکان که همچون خانه‌اش است سکونت داشته باشد و نباید این دو مکان با همدیگر تفاوت کنند.

دنیای اقتصاد خراسان آخرین ویرایش : ۶ شهریور ۱۳۹۸, ۰۸:۴۵


نظر سنجی دنیای اقتصاد

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها