صفحه نخست - اخبار
  • نیان الکترونیک برترین شرکت فن آفرین کشور با دریافت تندیس رتبه یک از هفدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی شد.

  • دنیای اقتصاد- در هشتادونهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از «قرارگاه مشترک پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های اقتصادی خراسان رضوی» در محل اتاق بازرگانی مشهد رونمایی شد. این قرارگاه با 9 راهبرد و 44 هدف عملیاتی و یک افق 4ساله قرار است به عنوان ساختاری برای رفع خلاء‌ها و ضعف‌های مدیریت اقتصادی از فعالیت‌های این حوزه حمایت کند.

  • دنیای اقتصاد- طی مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و دارایی، «رضا خواجه نائینی»، معاون پیشین مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد به عنوان مدیرکل جدید امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی، معرفی و از تلاش‌های «حسین امیررحیمی» در مدت تصدی‌گری در این سمت تجلیل شد.

  • دنیای اقتصاد- نرخ خرید تضمینی گندم، ضعف حمایت دولت از گندم‌کاران و چند نرخی بودن این محصول از جمله گلایه‌های بخش خصوصی در اولین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی در سال 1400 بود.

  • دنیای اقتصاد، ناهید کاویانی- آخر هفته‌ای که گذشت، فعالان اقتصادی و روسای تشکل‌های بخش خصوصی خراسان رضوی در دیداری صمیمانه با علیرضا رزم‌حسینی وزیر صمت و معاونانش، به بیان دغدغه‌ها و مشکلات خود پرداختند و خواستار تدبیراندیشی رزم‌حسینی در وزارتخانه برای حل مشکلات شدند. نشستی که با قول وزیر برای حل مشکلات آبی صنایع و واحدهای معدنی استان همراه بود.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- کمتر از دو ماه از افتتاح راه آهن خواف- هرات می‌گذرد؛ پروژه‌ای که قرار است با تکمیل شدن، نقش مهمی در تجارت بین دو کشور ایفا کند. اما با وجود افتتاح این راه آهن و صادرات 4 محموله به افغانستان و واردات 2 محموله از این کشور تا امروز، زیرساخت‌های گمرکی مهیا نشده و ساختمان گمرک هم در حال ساخت است.

  • دنیای اقتصاد، ناهید کاویانی- «مشکلات بخش صنعت و معدن کشورمان امروز تنها به موضوع تامین منابع مالی خلاصه نمی شود و موضوع بهره گیری و بهره برداری کارآمد از منابع مذکور هم یک دغدغه مهم به شمار می آید و احتیاط بانک ها در تخصیص تسهیلات شاید به واسطه همین امر باشد، چرا که نسبت به کارآمدی و بهره وری این اعتبارات و تسهیلات، نگرانی هایی دارند»؛ غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در هفتاد و هفتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی، با بیان این مطلب گفت: البته رفتار برخی از بانک ها با بخش خصوصی در پروژه ها، رفتار شراکتی نیست؛ درحالیکه این یک مسئله کلی و اساسی است که ما در سود و زیان با یکدیگر شریک هستیم و غیر از بانک‌های توسعه ای(نظیر بانک صنعت و معدن) در بعضی دیگر از موسسات پولی و مالی کشور، این رویکرد و دیدگاه را مشاهده نمی کنیم.

  • دنیای اقتصاد- مشکل واحدهای محور غرب مشهد به قوت خود باقی است و با وجود مصوبات شورای گفتگو و دستور دادستان ناحیه 7 مشهد برای حل این مشکل، هنوز خبری از باز شدن گره و اجرای مصوبات نیست.

  • دنیای اقتصاد، لیلا نیکذات- همزمان با سالروز درگذشت میرمصطفی عالی نسب به عنوان سکاندار سیاستهای اقتصادی ایران به ویژه در دهه اول انقلاب اسلامی، موسسه دین و اقتصاد، نشستی در فضای مجازی تحت عنوان «تولید توسعه گرا، اسم رمز عبور از بحران» با حضور فرشاد مومنی استاد اقتصاد دانشگاه تهران و سیدمحمد بحرینیان مدیر دفتر پژوهش‌های اقتصاد و توسعه اتاق بازرگانی خراسان رضوی برگزار کرد. نشستی که در آن به برخی اقدامات و افتخارات عالی نسب اشاره و اقتصاد ایران در دوران گذشته واکاوی شد.

  • دنیای اقتصاد- رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر مشهد گفت: افزایش نرخ پروانه های ساختمانی شهر نسبت به قیمت ساختمان قابل توجه نیست.

نظر سنجی دنیای اقتصاد

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها