صفحه نخست - گفتگو
  • دنیای اقتصاد- رئیس اتاق بازرگانی ایران و مشهد بر ضرورت تجدیدنظر در جایگاه خراسان رضوی در لایحه بودجه 1401 تاکید کرد.

  • دنیای اقتصاد- دو ماه از حادثه آتش‌سوزی اسلام‌قلعه و خسارت‌های سنگین وارد شده به شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی و صادرکنندگان می‌گذرد؛ حال سوال اینجاست که با گذشت این مدت، چه اتفاقی برای جبران خسارت شرکت‌ها رقم خورده و دولت در این زمینه چه اقدامی انجام داده است؟

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- چیزی تا پایان برنامه پنج‌ساله ششم توسعه نمانده و دولت دوازدهم باید در مدت باقیمانده فعالیتش لایحه این برنامه را تدوین کند. هر چند به نظر برخی کارشناسان با توجه به لزوم آسیب شناسی برنامه ششم توسعه و تعیین نقاط ضعف و قوت آن برای تدوین لایحه برنامه هفتم، احتمال اینکه دولت بتواند در این مدت برنامه جدیدی ارائه کند، کم است. ضمن اینکه برنامه بودجه 1400 دولت هم با اما و اگرهای بسیاری از سوی مجلسی‌ها همراه شد.

  • دنیای اقتصاد- رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد می‌گوید: بازار مسکن در سال 1397 رشد زیادی را تجربه کرد؛ این رشد در سال 1398 با شیب کمتری ادامه یافت و امسال هم این بازار، متناسب با بازارهای موازی رشد داشته است؛ هرچند به نظر می‌رسد هم اکنون توقف و رکود تورمی را تجربه می‌کند. با همه اینها، در مجموع اینکه انتظار داشته باشیم متناسب با اتفاقات سیاسی جهان یا کووید 19 تاثیر آنی را در بازار مسکن ببینیم، درست نیست بلکه این تاثیرات به مرور زمان است.

  • دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- طبق برنامه ابلاغی به خراسان رضوی، درآمد مصوب این استان در سال جاری 6000 میلیارد تومان است و برای تحقق این درآمد، در نیمه اول امسال باید حداقل 3000 میلیارد تومان درآمد وصول میشد اما به گفته مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی، در 6 ماهه اول سال، 2322 میلیارد تومان درآمد وصول شده است.

  • دنیای اقتصاد، بیرجند، محمد قربانی- کارگروه ملی زعفران به منظور تلاش برای بازگردادندن ارزش افزوده این محصول به چرخه اقتصادی، متشکل از وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت، اتاق های بازرگانی و تعاون، سازمان توسعه تجارت، شورای ملی زعفران، تشکل‌های ذی‌ربط و دست ‌اندرکاران بخش زعفران تشکیل شد.

  • دنیای اقتصاد، مریم سروش- «کرونا» یک شوک بزرگ برای اقتصاد کشور است. اشتغال و سرمایه‌گذاری که تا پیش از این به واسطه چالش‌های اقتصادی و تحریمی در خطر قرار گرفته بود؛ حالا به بحرانی جدی‌تر گرفتار آمده است.

  • رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد میگوید: تنها 7 تا 10 درصد قیمت تمام شده مسکن ناشی از نرخ پروانه ها و پایانکار ساختمانی است.

  • دنیای اقتصاد- معاون مالی و پشتیبانی شهردار مشهد با اشاره به بدهی 13هزار و 300 میلیارد تومانی دستگاههای دولتی به شهرداری میگوید: 7800 میلیارد تومان از این بدهی مربوط به درآمدهای ساختمانی شهرداری است.

  • دنیای اقتصاد- رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران با بیان اینکه مصرف زرشک در خارج از کشور محدود است و این محصول هنوز به خوبی معرفی نشده، میگوید: تنها جامعه ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند زرشک را معرفی کرده و سبب صادرات آن می‌شوند.

نظر سنجی دنیای اقتصاد

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها